Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

13XII linia autobusowa specjalna, która kursuje rokrocznie w dniu 13 grudnia (w rocznicę wybuchu stanu wojennego). Pierwszy raz uruchomiono ją w 2012.

Historia

Została uruchomiona z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Linię obsługiwał Ikarus 280. Szyby i karoseria zostały oklejone reprodukcjami fotografii dokumentujących wydarzenia stanu wojennego, opozycyjnymi hasłami i znaczkami z drugiego obiegu wydawniczego. Mieszkańcy Warszawy, którzy wybrali się w podróż mieli szansę poznać historię miejsc związanych ze stanem wojennym oraz mogli wysłuchać komentarza historycznego, a także koncertu piosenek opozycyjnych. Rozkłady jazdy również nawiązywały do tych z lat 80.

Linia kursowała okrężnie w godzinach od 11.30 do 18.30 co półtorej godziny (ostatni wyjazd o godzinie 17.30), a przejazd był bezpłatny.

Trasa

Ulice

Plac Konstytucji MarszałkowskaNowowiejskaAl. NiepodległościRakowieckaPuławskaMarszałkowskaMokotowskaKruczaAleje JerozolimskieNowy ŚwiatKrakowskie PrzedmieścieMiodowaBonifraterskaMuranowskaAndersaMarszałkowskaKrólewskapl. GrzybowskiEmilii PlaterAleje Jerozolimskie - MarszałkowskaPlac Konstytucji

Przystanki

K1.gif Plac Konstytucji
S2.gif GUS
S2.gif Biblioteka Narodowa
S2.gif Metro Pole Mokotowskie
S2.gif Wiśniowa
S2.gif Rakowiecka
S2.gif Plac Unii Lubelskiej
S2.gif Litewska
S2.gif Plac Zbawiciela
S2.gif Wspólna
S2.gif Foksal
S2.gif Ordynacka
S2.gif Uniwersytet
S2.gif Hotel Bristol
S2.gif Plac Zamkowy
S2.gif Kapitulna
S2.gif Plac Krasińskich
S2.gif Franciszkańska
S2.gif Muranowska
S2.gif Metro Ratusz Arsenał
S2.gif Królewska
S2.gif Plac Grzybowski
S2.gif Emilii Plater
S2.gif Centrum
S2.gif Hoża
K2.gif Plac Konstytucji

Linki zewnętrzne


Advertisement