Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
133 Czas jazdy (min):
min – max
15 – 17
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 152020 minut

Autobus Jelcz M121M na linii 133 na pętli Żerań FSO

133linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Tarchomina na Choszczówkę. Linię obsługuje ajent Mobilis.

Historia

Autobus MAN NM2x3 na linii 133 na ul. Mehoffera

Linia "133" została uruchomiona 29 stycznia 1956 roku w związku z likwidacją odcinka kolejki jabłonowskiej między stacjami Warszawa Most a Jabłonna, wyruszyła na trasę z pętli Żerań FSO przez ul. Modlińską i ul. Zegrzyńską do Jabłonny. Dnia 1 sierpnia 1958 roku wycofano ją z Jabłonny, w zamian uruchamiając tam linią 203, i skierowano do pętli Płudy na rogu ul. Mehoffera i ul. Strzybnickiej.

Dnia 20 czerwca 1962 roku linię wydłużono przez ul. Raciborską i ul. Przytulną na pętlę Choszczówka. W 1995 roku, po wypowiedzeniu umowy gruntu, wprowadzono pętlę uliczną na Choszczówce, zaś w 1998 roku zmieniono jej trasę, kierując ją przez Tarchomin przez ul. Obrazkową, ul. Myśliborską i ul. Światowida. Dnia 1 marca 2002 roku wprowadzono kolejną korektę trasy i skierowano linię "133" przez Światowida i Mehoffera. Kolejną większą zmianę wprowadzono 13 września 2012 roku w związku z otwarciem nowego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Mehoffera – linię skrócono do odcinka TarchominChoszczówka.

Planowane jest przedłużenie linii do pętli w rejonie stacji kolejowej Warszawa Choszczówka, jednak część terenu planowanego na zawrotkę jest własnością Lasów Państwowych, które nie chcą zgodzić się na budowę obiektu.

Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 13 września 2012 roku

Ulice

TarchominŚwiętosławskiegoŚwiderskaĆmielowskaŚwiatowida (powrót: ŚwiatowidaŚwiętosławskiego) – ŚwiatowidaMehofferaParcelacyjnaJeżowskiegoMehofferaRaciborskaChoszczówka (powrót: RaciborskaPrzytulnaHenrykowskaWyganowskaRaciborska)

Przystanki

Tablica boczna

Autobus Jelcz M121M na linii 133 na ul. Mehoffera

K1.gif Tarchomin
S.gif Tarchomin
S.gif Mehoffera
Ż.gif Erazma z Zakroczymia
Ż.gif Talarowa
S.gif Leśnej Polanki
Ż.gif Chęcińska
S.gif Henryków
Ż.gif Czeremchowa
S.gif Orchowiecka
Ż.gif Parcelacyjna
Ż.gif Brzezińska
Ż1.gif Raciborska
K2.gif Choszczówka

Linki zewnętrzne


Advertisement