Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy linii autobusowej 134-kreślone. Zobacz też: 107 i 107-bis.

107-kreślonenieistniejąca linia autobusowa nocna, która kursowała z Placu Bankowego na Podchorążych. Linia kursowała co 24 minuty.

Historia

Linia oznaczona "107-kreślone" powstała 1 kwietnia 1956 roku podczas tzw. I nocnej rewolucji. Linia ta kursowała wtedy na trasie niemal identycznej, co linia dzienna 107, a jedyną różnicą było omijanie przez wariant nocny Alej Jerozolimskich i ul. Brackiej. Wyruszyła ona więc na trasę spod Placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, ul. Książęcą, Rozbrat, Myśliwiecką, Szwoleżerów, Czerniakowską, Powsińską i Wiertniczą na Wilanów.

Od lipca tegoż roku linia kursowała objazdem przez ul. Chełmską, Sobieskiego i Orężną z powodu zamknięcia części ul. Czerniakowskiej przy budowie trasy tramwajowej do Wilanowa. 25 lutego 1957 roku linię wydłużono przez ul. Miodową i Senatorską na Plac Bankowy, a 20 lipca 1957 roku linię skrócono do krańca Szwoleżerów przy ul. Czerniakowskiej w związku z zakończeniem budowy trasy tramwajowej i uruchomieniem nocnej linii tramwajowej 33-kreślone.

Linia została zlikwidowana 28 grudnia 1963 roku podczas tzw. II nocnej rewolucji i zastąpiła ją nowa linia 605.

Ostatnia trasa

z nocy 27/28 grudnia 1963 roku

Ulice

Plac BankowySenatorskaMiodowaKrakowskie PrzedmieścieNowy Światplac Trzech KrzyżyKsiążęcaRozbratMyśliwieckaSzwoleżerówCzerniakowskaPodchorążych

Linki zewnętrzne


Advertisement