Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Łucka Citywysokościowiec mieszkalny położony na Woli, przy ulicy Łuckiej 15. Jest on jednym z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce o wysokości 127 metrów[1] oraz 30 kondygnacjach. Uważany jest za jeden z najbrzydszych i najgorzej zaprojektowanych budynków w Warszawie[2].

Budowę wieżowca rozpoczęła w 2000 roku firma J.W. Construction Holding S.A., a została ukończona w listopadzie 2004 roku. Stała się wówczas najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce deklasując Babkę Tower i dzierżyła to miejsce aż do lutego 2009 roku, kiedy to oddano do użytku wyższy o ponad 20 metrów wieżowiec Sea Towers w Gdyni. W latach 2007-2011 przy południowej ścianie szczytowej, wcześniej ozdobionej ogromnych rozmiarów reklamą J.W. Construction, wybudowano biurowiec Prosta Tower projektu Stefana Kuryłowicza.

Budynek zwęża się skokowo ku górze, tworząc wrażenie gmachu posklejanego nieharmonijnie i bez żadnego pomysłu z nieregularnych prostopadłościennych brył. Szczyt wieżowca zwieńczony jest niewielkimi wieżyczkami. W trzydziestokondygnacyjnym budynku mieszczą się łącznie 342 mieszkania o zróżnicowanym metrażu, wahającym się od 37 do 243 m2. Najniższe poziomy podziemne i nadziemne zajmują garaże, powyżej nich kolejnych pięć pięter zajmują biura i sklepy. Oprócz tego budynek charakteryzuje się sześcioma szybkobieżnymi windami, monitoringiem, basenem, fitness clubem oraz drzwiami klatek schodowych otwieranych kartami magnetycznymi. Mieszkańcy skarżą się jednak na niewielką ustawność lokali oraz niską jakość wykończenia wnętrz.[2]

Galeria

Przypisy

 

Advertisement